ABORTED, EXHUMED a další extrémní spolky navštíví Prahu a Bratislavu

Aborter poster 2014 Zveřejněno 01. 12. 2014 | 4:19

Belgičtí ABORTED křižují Evropu s železnou pravidelností, a proto není třeba je českým a slovenským fanouškům nijak zvlášť představovat. Skvadra okolo posledního zakládajícího člena Svena de Caluwé došla výrazných změn po albu Strychnine.213, kdy byla většina sestavy obměněna a následovala čtyřletá pauza před vydáním následující nahrávky Global Flatline. Sestava se po několikaletých veletočích ustálila, ABORTED znovu nabrousili skalpely a pily na kosti a letos v dubnu přišli s našlapaným albem č. osm pod názvem The Necrotic Manifesto. ABORTED mají na svých deskách vždy úctu k tradici a ke kořenům, přesto však z alb přímo čiší modernost. ABORTED to jsou přehledné a přitom poctivé songy, ve kterých dominuje mocný tah na branku, blastující groove a drive, jaký se jen tak nevidí.

Jako souputníky si ABORTED pro současné turné vybrali ORIGIN jež taktéž projeli evropou křížem krážem a mají u nás pevnou fanouškovskou základnu. Opět netřeba představovat sypající technickou deathmetalovou demolici, plnou změn, hodně rychlých temp a běhavých riffů, ovšem absentující vyměklé pasáže pro nedomrdlý holčičky. Kytarista Paul Ryan má jedny z nejrychlejších prstů, co jsou naživo k vidění a basák Mike Flores předvádí taktéž extrémní porci vražedné práce. Do toho připočtěte Johna Longstretha, jednoho z nejlepších bubeníků na světě a neskutečnou sehranost, kterou ORIGIN za ty roky dosáhli a vyjde vám velmi smrtící koktejl. ORIGIN jsou anihilační koupel v rychlostech, v množství not a v až neuvěřitelných stopkách. Vysokorychlostní technické šílenství. Kapela je navíc naprosto fantastická živě, jak jste se jistě již několikrát přesvědčili.

Třetími do party jsou taktéž ostřílení veterání death metalové scény, EXHUMED z kalifornského San José. Matt Harvey, poslední zbývající zakládající člen založil kapelu v patnácti letech a po většinu demáčů, epček a splitů se svojí partou pohyboval převážně v goregrindových vodách. Ovšem na debutovém albu Gore Metal se EXHUMED podařila třaskavá fůze old school death metalu, nasypaného grindcoru s duchem thrashe. Sonický mlýnek na maso od té doby jede na plné obrátky a teď se opět po několika letech třese na pražské publikum!

Večer odstratují reprezentanti současného švédského oldschoolu MIASMAL, jež představují  jednu z nejzábavnějších inkarnací starého ducha švédského death metalu. Akce se koná v pražském klubu Podnik (v budově KD Vltavská) v úterý 2. února a den poté v bratislavském klubu U Očka. Start je naplánován shodně na sedmou večerní a vstup na místě lze pořídit za 420,- resp. Za 20€.

facebook: praha // bratislava